Snubní prsteny vs zásnubní prsten

Pokud jste jako já, dlouhou dobu jste vůbec netušili, že je v tom nějaký rozdíl. Zásnubní prsten, snubní prsten, kde se má nosit, jak má vypadat, kdo si to má pamatovat. Pak ale přijde čas, kdy je dobré si v pojmech udělat pořádek. Tento čas obvykle koreluje s obdobím, kdy se sami ženíte či vdáváte.

Zde je trocha inspirace:

Tak tedy ještě jednou, pro jistotu: zásnubní prstýnek dáváte své milé, když ji požádáte o ruku. Pokleknete a zeptáte se, jestli si vás vezme. Často u toho bývají rodiče, nebo se celý “obřad” pro ně zopakuje. Smyslem je získat svolení otce budoucí nevěsty k tomu, že odvedete jeho krásnou dceru z domu. Není to vlastně nic extra složitého, definitivně nepotřebujete encyklopedii, abyste si dokázali určit časový plán a naplánovat všechny kroky které musíte učinit před svatbou.

Častým problémem bývá, že sice chcete slečnu překvapit, ale zároveň chcete mít co největší jistotu, že se jí prstýnek bude líbit, tedy vlastně že bude štěstím celá bez sebe a že jí bude sedět na prstě. Jak to ale udělat? Nejlepší je, si tajně vypůjčit nějaký její prstýnek, který zrovna nenosí. A až se budete přehrabovat v její šperkovnici, podívejte se rovnou, jaké šperky nosí. Má ráda žluté zlato, nebo bílé? Platinu, nebo snad chirurgickou ocel? Pokud je toho na vás moc, můžete se zorientovat zde. Rovněž věnujte pozornost případným kamenům. Má rádá jednoduchý diamant, nebo spíše něco barevného, nebo dokonce výstředního? Neznamená to ale, že koupíte přesně to samé. Pokud najdete prsteny z chirurgické oceli se zirkonem, šance je, že to není proto, že vaše milá je totálně zamilovaná do ocelových prstýnků s falešným diamantem, ale bude to patrně proto, že si opravdový diamant na platinovém kroužku nemohla dovolit. Buď ona, nebo ten nepříjemný frajírek, co s ní chodil před vámi a v pátek v noci ji pravidelně píše zprávy. Ale nebojte se nic, ledva před ní pokleknete a otevřete krabičku s nápisem Tiffany, blonďák upadne okamžitě v zapomnění a před vámi naopak vyvstane vaše budoucnost v jasných barvách a obrysech. Svatba vás nemine.

prsteny