Optimalizace pro vyhledávače

Jak optimalizovat vaše stránky pro vyhledávače?

Pro které vyhledávače? A jak?

A především: Měli byste vůbec ztrácet čas s SEO?

SEO optimalizace

Nedávno jsem četl článek od jednoho super úspěšného podnikatele. Téma toho článku bylo, jak se dostat na milion dolarů měsíčně. Autor toho docílil opakovaně (ne já – autor článku, ze kterého vycházím a o kterém mluvím, bohužel) a cítí se tudíž fundován takové články psát. Já si myslím, že k tomu oprávněný je, takže jsem si celý ten článek přečetl, abych zkrátil svou learning curve. Text pěkně odsýpal, dělal jsem si poznámky…a přišel jsem do pasáže, kde se autor během pár slov zamýšlí nad tím, zda by nějaký byznys vůbec měl investovat do SEO optimalizace. Protože ten text mě velice zaujal – především proto, že autora si dost vážím a když něco řekne, tak poslouchám – tak jej zde přepíšu slovo od slova, abyste si plně uvědomili a vychutnali dopad jeho slov. Tak tedy”

James Ultecher: “Měli byste investovat do SEO? Ne.”

Co na to říkáte?

Já jsem se zarazil. A pak jsem přemýšlel a došel jsem vlastně ke stejnému závěru. Myslím si, že bych/ byste  měli investovat především do kvalitního obsahu a optimalizovat stránky tak, aby byly uživatelsky příjemné. Aby se rychle načítaly, aby byly optimalizované pro mobilní telefony a přinášely relevantní informace. To je podle mého názoru vše, co potřebujeme. Jistě, existuje spousta lidí, kteří s tím nebudou souhlasit a to je v pořádku. Já nevím, možná jste agentura či SEO konzultant a máte dojem, že se vám tím zhroutí celý byznys… nezhroutí. Já věřím, že dokážete dostat stránku na první místo v Seznamu, Yandexu, či Googlu. Ale co naplat, pokud na takovém webu není nic co jsem tam přišel hledat, tak s ním v tu chvíli končím a už mne tam nikdy nikdo neuvidí. A nebudu sám. Jistě si umíte představit, co to udělá s bounce rate, když každý druhý návštěvník po dvou vteřinách odejde.

Zde je názor Neila Patela:

Ale nic ve zlém, každý se zařídíme dle svého nejlepšího uvážení. Naštěstí metod online marketingu je spousta a nikdo z nás není odkázaný jen na jednu. všichni máme právo volby a v tom je krása podnikání. Hodně štěstí.